Warning: Use of undefined constant REQUEST_URI - assumed 'REQUEST_URI' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/celalyesil.com/public_html/wp-content/themes/nanomag/functions.php on line 73
Modem Virüsü Çözümü | Celal Yeşil

Modem Virüsü Çözümü

Selam, ofisimizde bulunan ZyXEL – VMG3312-B10A modem’e virüs bulaştı. Tüm bilgisayarlarda popup ve yeni sekmelerde reklam siteleri açılıyordu. İlk başta bilgisayara bulaştı zannettim heryeri taradım ama virüs bulamadım. Diğer bilgisayarlarda da aynı problem olduğunu görünce İlk olarak ZyXEL Türkiye’yi aradım benden seri numarasını istediler cihaz’ın. Linux tabanlı olduğu için Virüs bulaşmasının imkansız olduğunu söylediler. Yinede hard reset atabilirsiniz dediler. Modemin reset düğmesine 3 sn basılı tutunca normal olarak reset atıyor. 10-15 saniye basılı tutunca hard reset atıyor cihaz kendine.

Hard reset yolunu denedim ve başarılı bir sonuç elde ettim.

———————-

10.03.2017 GÜNCELLEMESİ

Üstteki yazımda çözdüğümü dile getirmiştim ama maalesef yeniden geldi. Modeme hard reset atıyorum 10 dakika geçmeden yine reklamlar çıkıyor. Bir güvenlik firmasına danıştım. Bu ara çok fazla bu şikayetten alıyoruz modem değiştirmekten başka çareniz yok dediler.

Gittim vatan bilgisayardan Asus DSL-AC52U modem aldım. Yaklaşık 1 haftadır kullanıyorum hiçbir problem görünmüyor.

İşin özeti, eğer bu şekilde bir virüs bulaşıyorsa modeme modem firması güvenlik güncellemesi göndermeden siz ne yaparsanız yapın reklamlar gelmeye devam ediyor. Biraz pahalı bir çözüm ama yeni bir modem almak mantıklı.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir