Warning: Use of undefined constant REQUEST_URI - assumed 'REQUEST_URI' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/celalyesil.com/public_html/wp-content/themes/nanomag/functions.php on line 73
Google’dan Akıllı Saat | Celal Yeşil

Google’dan Akıllı Saat

Google’ın aylardır ve hatta geçen yılı baz alacak olursak yıllardır beklenen akıllı saati Moto 360, bekleyenlerine göz kırptı. Motorola tarafından bugün yapılan bir açıklama ile Moto 360′ın 2014 yazında piyasaya çıkacağı duyurulurken, henüz ne tür özelliklerinin olacağı hakkında kesin bir bilgi verilmedi. Ancak Moto 360′ın hem video olarak hem de görsel olarak bilgileri paylaşıldı.

Tabi ki Android tabanlı çalışacak olan akıllı saatin SDK paketleri yazılım geliştiricilerle daha önce de paylaşılmıştı. Silikon Vadisi’nde bulunan yazılım geliştiriciler tarafından aldığımız bilgiler sonucunda Moto 360 hakkında bazı bilgilere eriştik. Örneğin dijital bir ekrana sahip olacak Moto 360, diğer akıllı telefonlardan farklı olarak “sesli komut” alabilecek. Ayrıca anlık hava durumu, spor karşılaşmaları ve önemli haberler gibi bilgilerin sürekli gösterileceği ekranda istediğiniz ayarlamaları yapıp “uçuşları kontrol et” gibi uçak bileti aramaları da yapabileceksiniz.

Giyilebilir Android (Android Wear) tabanlı ürünlerde Google Glass’tan sonra çıkacak olan Moto 360 hakkındaki en büyük soru işareti ise bu Android ürünlerin birbirleriyle konuşup konuşmayacağı…

Tasarım tarafında Fossil firmasıyla çalışan Google, Moto 360′ın üretiminde ise LG başta olmak üzere Samsung, HTC, Asus, Intel ve Qualcomm gibi firmalarla işbirliği yaptı.

İşte Videosu…

Kaynak: Silikon Vadisi
4 thoughts on “Google’dan Akıllı Saat

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir