Warning: Use of undefined constant REQUEST_URI - assumed 'REQUEST_URI' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/celalyesil.com/public_html/wp-content/themes/nanomag/functions.php on line 73
Google Play’den Sevindirici Haber | Celal Yeşil

Google Play’den Sevindirici Haber

Google Play’de yapılan bu küçük değişiklik sayesinde önemli bir sorun ortadan kalkıyor!

Google, Android’deki uygulama mağazası Play Store’da sessizce yaptığı bir değişiklik sonunucunda uygulama içi satın almaları daha güvenli bir hale getirdi. Bu değişiklik sayesinde kullanıcı isterse, uygulama içi satın almalar için her defasında parola sorulmasını etkinleştirebilecek.

Değişiklik, çocukların oyun içi ücretli içerikleri satın almasını kısıtlandırırken, medya uygulamalarında yanlışlıkça içerik satın almayı da engelleyecek. Mevcut uygulama içi satın alma işlevi, parola girildikten sonra 30 dakikaya kadar parola girmeden bir başka satın alma yapmanıza izin veriyordu. Bu sistem yakın zamanda New York’taki bir kadının çocuğunun Marvel Jump Smash oyununda 65.95 dolarlık alışveriş yapması sonucunda mahkemeye taşınmıştı.

İsteğe bağlı parola ayarının yanında Google, uygulama içi satın alma özelliğine sahip uygulamaları artık ürün açıklaması sayfasında gösteriyor.

Kaynak: Hürriyet Teknoloji
9 thoughts on “Google Play’den Sevindirici Haber

  1. Cihan

    Her ne olursa olsun bu tarz uygulama satan sitelere IOS ve ANDROID için daha fazla güvenlik önlemi bırakılmalı. Kredi kartıyla alırkende alanın numarasına onay mesajı gitmesi yada kimlik dogrulaması vs gibi.

    Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir