Warning: Use of undefined constant REQUEST_URI - assumed 'REQUEST_URI' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/celalyesil.com/public_html/wp-content/themes/nanomag/functions.php on line 73
Google Glass’a Rakip Samsung’dan Geldi ‘Galaxy Glass’ | Celal Yeşil

Google Glass’a Rakip Samsung’dan Geldi ‘Galaxy Glass’

Giyilebilir teknoloji pazarında fırtınalar esmeye devam ediyor! Google Glass’ın ardından Galaxy Gear’ı tanıtan Samsung’un gözü bu kez de akıllı gözlüklerde!

Son yılların en popüler teknolojik ürünlerinden biri olan akıllı gözlük ve saatler, teknoloji severler tarafından büyük ilgi görmeyi başardı. Optik sektörüyle teknolojiyi tek bir üründe birleştirdiği Google Glass ile giyilebilir teknoloji pazarını canlandıran Google’a, en büyük rakip bu kez de Samsung’dan geliyor.

Yıl sonuna doğru son kullanıcı için satışa sunulması planlanan Google Glass için sınırlamalar ve mekan kısıtlamaları devam ederken Samsung, akıllı saati Galaxy Gear’ın ardından şimdi de ilk akıllı gözlük modeli Galaxy Glass’a hazırlandığını paylaştı.

Geçtiğimiz aylarda Galaxy Note 3 ile birlikte satışa sunulan Galaxy Gear’ın pil ömrünün eleştirilmesinin ardından bir üst model Galaxy Gear 2’nin çalışmalarını sürdüren Samsung, Galaxy Glass adını verdiği akıllı gözlüğü için yeni bir patent daha satın aldı.

Korea Times’ın haberine göre, Eylül ayında Galaxy Gear 2 ile tanıtılması beklenen Galaxy Glass, dahili kamerası, telefon ile kablolu/kablosuz bağlantı seçeneği, Galaxy Gear için de kullanılabilir olacak kablosuz şarj ünitesi ve Android mobil işletim sistemi desteğiyle gelecek.

Eylül ayında Almanya’nın Berlin kentinde gerçekleştirilmesi beklenen IFA 2014 etkinliğinde kullanıcı karşısına çıkması beklenen Galaxy Glass, “Galaxy Note 4” ile birlikte görülebilir.

Kaynak: Silikon Vadisi
2 thoughts on “Google Glass’a Rakip Samsung’dan Geldi ‘Galaxy Glass’

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir