Warning: Use of undefined constant REQUEST_URI - assumed 'REQUEST_URI' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/celalyesil.com/public_html/wp-content/themes/nanomag/functions.php on line 73
General Mobile Discovery Kitkat Güncellemesi | Celal Yeşil

General Mobile Discovery Kitkat Güncellemesi

Merhaba arkadaşlar, bu güncellemeden az önce haberim oldu ve hemen yedeklerimi alıp kurulum dosyasını indirdim ve başarılı bir şekilde kurulumunu yaptım. Sizede kısa ama öz olarak bir anlatım yapacağım.

İlk önce kurulum dosyasını indirmek için yapmanız gereken GM sitesine girerek e-posta adresinizi yazmak. http://tr.generalmobile.com/kitkat/  bu güncelleme ara güncellemeler gibi olmadığı için tüm dosyalarınız silinecektir. Size verdiğim adresten  Yedeklerimi aldım ve onaylıyorum.  kutusunu işaretliyerek e-posta adresinizi girmeniz gerekiyor. Linki gönder’e bastığınızda mail adresinize GM’nize uygun olan güncellemeyi indirebilmeniz için gerekli linkleri gönderiyorlar. (E-posta ile uğraşmadan buradan indirebilirsiniz; İndir: GMD 4 GB  İndir: GMD 16 GB Tekrar uyarıyorum bu güncelleme ile tüm dosyalarınız silinecektir. )

Yanlış hatırlamıyorsam 390 MB’lık bir dosya bu güncelleme. İndirdiğiniz dosya dahili hafızada olması gerekmektedir yani telefonun kendi hafızasında. (Her ihtimale karşı hafıza kartınızı ve sim kartınızı çıkarın derim.)

“Sistem Güncelleme -> Menü Tuşu -> Yerelden güncelleme paketini seç” adımlarını izleyerek indirmiş olduğunuz güncelleme dosyasını seçerek gelen soruya güncelle diyoruz ve bekliyoruz telefon üzerinde yüklü olan android sürümünü silerek Kitkat 4.4.2 versiyonunu yüklemeye başlıyor. Telefon yeniden başlayınca uzunca bir süre ortalama 5 dk boyunca Discovery yazısında kalıyor panik yapmayın uzun sürersede bekleyin ne olursa olsun tabi şarjınıza dikkat edin GM’den gelen mailde minimum %35 olmalıdır diyor.

Telefon açıldığında ilk aldığınız günkü gibi standart ayarları yapmanız gerekecek. Bu aşamalardan sonra Yeni işletim sisteminiz hayırlı uğurlu olsun.
One thought on “General Mobile Discovery Kitkat Güncellemesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir