Warning: Use of undefined constant REQUEST_URI - assumed 'REQUEST_URI' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/celalyesil.com/public_html/wp-content/themes/nanomag/functions.php on line 73
Gazze Uzaydan İzleniyor | Celal Yeşil

Gazze Uzaydan İzleniyor

Alman astronotun Uzay’dan çektiği bu fotoğraf, Gazze’deki trajediyi gözler önüne seriyor.

Bazen, Dünya’da gerçekleşen olayları Dünya dışından görmek çok daha kolay olabilir. Tabii ki bu durum, özellikle Uluslararası Uzay İstasyonu’ndaki astronotlar için geçerli oluyor. Uzay istasyonunu gece vakti Dünya’dan görmek mümkün iken, astronotlar her an Dünya’nın canlı bir görüntüsüne sahipler.

Bu noktada da, altı aylık bir dönem için istasyonda bulunan ve istasyondaki ikinci ayını bitirmek üzere olan Alman astronot Alexander Gerst devreye giriyor. Gerst, Gazze ve İsrail’in gözüktüğü bir fotoğraf yayınlayarak “Şu ana kadarki en üzücü fotoğrafım. #ISS’ten #Gazze ve #İsrail üzerinde uçan roketleri ve patlamaları görebiliyoruz.” yorumunu yaptı.

Gerçekten de üzücü bir görüntü olduğunu söylemek lazım ancak, ne yazık ki, fotoğraftaki gerçek ışıklar ile patlamalar ve roketlerden kaynaklı ışımaları ayırt etmek biraz zor olabiliyor.

Kaynak: Hürriyet
One thought on “Gazze Uzaydan İzleniyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir