Warning: Use of undefined constant REQUEST_URI - assumed 'REQUEST_URI' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/celalyesil.com/public_html/wp-content/themes/nanomag/functions.php on line 73
Facebook Sayfa Sekmesi | Celal Yeşil

Facebook Sayfa Sekmesi

Merhaba arkadaşlar, bugün sizlere facebook sayfasına nasıl istediğiniz isimle ve simgeyle kutu eklenir onu anlatmaya çalışacağım.
Öncelikle ilk yapmamız gereken. İstediğimiz isimde bir uygulama oluşturmak. Uygulama oluşturabilmek için hesabınızın telefon onaylı olması gerekmektedir. Aksi taktirde başarısız olursunuz.

http://developers.facebook.com/ adresine giderek uygulamamızı oluşturuyoruz. Ayarlar kısmı açıldığında birçok sekme olduğunu göreceksiniz. Bu sekmelerden işimize yarayanlar.
Facebook’ta Bir Uygulama ve Sayfa Sekmesidir.
Sayfamızda göstermek istediğimiz site url’lerini ilgili alanlara ekliyoruz. Sitenizde güvenli bağlantı olması şarttır. Aksi halde birçok facebook kullanıcısı uygulamanıza erişemeyecektir. Bunun sebebi hesaplarında güvenli gezinmenin açık olması ve sitenizin ssl desteği olmamasıdır.

Gerekli ayarlarımızı yaptıktan sonra bu uygulamayı sayfamıza sekme olarak ayarlamak için: http://www.facebook.com/dialog/pagetab?app_id=YOUR_APP_ID&next=YOUR_URL bu kodu tarayıcımıza yapıştırıp uygulama bilgilerimizi giriyoruz ve git diyoruz.

Örnek olarak göstermek gerekirse: http://www.facebook.com/dialog/pagetab?app_id=123456789&next=https://apps.facebook.com/sizinuygulamaniz

Karşımıza bir sayfa gelecek bu sayfada hangi sayfaya eklemek istediğinizi soracaktır. İstediğiniz sayfayı seçerek ekleyebilirsiniz.

Bu makalemde sizlere nasıl facebook sayfasına sekme eklenir onu öğretmiş oldum. Başka bir yazımda görüşmek üzere hoşçakalın.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir