Warning: Use of undefined constant REQUEST_URI - assumed 'REQUEST_URI' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/celalyesil.com/public_html/wp-content/themes/nanomag/functions.php on line 73
Dünden Bugüne Kol Saatleri | Celal Yeşil

Dünden Bugüne Kol Saatleri

Zaman insanoğlu için yüzyıllarca hatta binyıllarca öncesinden bugüne değerini daima korumaktadır. Zaman kimileri için nakittir kimileri için ise maneviyattır. İnsanoğlu zamanı daima iyi kullanmalıdır.

Yıllar önce insanoğlu için zaman kavramı çok basitti. Güneş doğar ve batar. Bu şekilde zamanı hesaplardı. İnsanoğlu zamanı ölçmek için birşeyler bulmalıydı ilk zamanlar güneş ile zamanı ölçmeye başladı. Pek sağlıklı bir yöntem değildi bu çünkü; sadece güneş olduğu zamanlar zamanı anlayabiliyorlardı hava kapalı olduğunda gece olduğunda zamanı anlayamıyorlardı. Güneş saati, Su saati, kum saati gibi sırayla denendi fakat hiçbiri gerçek zamanı doğru bir şekilde gösteremedi. Şimdiki kullandığımız saatin atalarını Avrupalılar buldu ama çok büyük bir yapıya sahipti. Yıllar geçtikçe insanoğlu fikir geliştirerek küçültmeye başladı. Şimdiki kullandığımız boyutlara Alman bir saatçi olan Henlein icat etti. Henlein sayesinde herkesin cebinde artık zamanı görebileceği bir saat vardı. Bu icattan sonra saatler o kadar hızlı gelişmeye başladıki günümüze kadar binlerce belki milyonlarca farklı çeşit saatler çıktı.

Kalite anlamında çeşit çeşit saatler bulunmakta artık. Benim en beğendiğim saat markası Casio’dur. Casio gerek tasarım gerek kalite anlamında gerçektende çok başarılı bir saat markası.

En beğendiğim modeli ise; MTD-1066D-1AVDF CASIO çelik bir kasa yapısı bulunmaktadır. Bazı eşyaların sağlamlığını belli etmek için tank gibi derler ya işte bu saat bunun hakkını veriyor. 100 Metre derinliğe kadar su geçirmemektedir. Kullanılan cam mineraldir. Ağırlığı ise sadece 138 gramdır.

Herkesde olması gereken bir saat modelidir. Uygun fiyatlı bir şekilde sahip olmak isterseniz Saatx.com’dan ulaşabilirsiniz; http://www.saatx.com/mtd-1066d-1avdf-casio-kol-saati-urun317447.html#.Uz2ZkPl_s8A




Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir