Warning: Use of undefined constant REQUEST_URI - assumed 'REQUEST_URI' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/celalyesil.com/public_html/wp-content/themes/nanomag/functions.php on line 73
Anahtarınızı mı Kaybettiniz Dert Etmeyin | Celal Yeşil

Anahtarınızı mı Kaybettiniz Dert Etmeyin

Nokia’nın Barcelona’da görücüye çıkardığı yeni aksesuarıyla eşyalarınızın kaybolmasının önüne geçmeyi planlıyor.

Ürün plastikten üretilmiş ve kibrit kutusu büyüklüğünde. Treasure Tag adı verilen bu ufak renkli aparatları cüzdanınıza, anahtarlığınıza ya da çantanıza takarak bluetooth ya da NFC teknolojisi ile Nokia Lumia telefonunuzla eşleştiriyorsunuz. Eşleşme bir kez yapıldığında telefonunuzla ‘Treasure Tag’ adı verilen aksesuar birbirinden 40 metreden daha fazla uzaklaşırsa alarm çalmaya başlıyor. Böylelikle cüzdanınızı ya da Treasure Tag’i taktığınız herhangi bir eşyanızın kaybolmasının önüne geçilmesi amaçlanıyor. Siz alarm sesini duymasanız bile telefonunuzdaki Treasure Tag uygulamasında bulunan harita sayesinde eşyanızın yerini tespit etmeniz mümkün.

Nokia’dan yapılan açıklamaya göre şimdilik sadece Nokia Lumia telefonlarla uyumlu olan bu aksesuar ilerde 3. Parti yazılımlarla iOS ve Android cihazlarda da kullanılabilecek.

Treasure Tag’lerin fiyatının ise 30 dolar olacağı söyleniyor.

Kaynak: Ntvmsnbc
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir